"ASB Bank"da həyata keçirilən layihə
ASB Bank 1996-cı ildə "Kapital İnvestisiya Bankı" olaraq quruldu, 2006-cı ildən bəri indiki adı ilə dəyişdirildi, ASB Bank hüquqi və fiziki şəxslərə hər cür bank xidmətləri və məhsulları təqdim edir. Bankın 7 filialı var, onlardan 4-ü Bakıda, həmçinin Sumqayıt, Gəncə və İmişlidə yerləşir.
Bankda videomüşahidə istənilən bankın əsas təhlükəsizlik sistemidir. Video nəzarət sistemi maliyyə qurumunun ümumi təhlükəsizliyini təmin etmək, həm ziyarətçilər, həm də bank işçiləri tərəfindən qanunsuz hərəkətlərin vaxtında qarşısının alınması, texnoloji proseslərə nəzarət, kadr işlərinin optimallaşdırılması üçün video materialların toplanması, habelə hadisələrin və fövqəladə halların araşdırılması üçün lazımdır.
ASB bank layihə tapşırığını həll etmək üçün "Telcon LLC" şirkətini seçib.
Müasir inteqrasiya olunmuş video nəzarət sisteminin layihələndirməsi.
Bu layihənin icrası zamanı Dahua Technology avadanlığı seçilmişdir.
Dahua Technology kompleks həllinin üstünlüyü onun universallığı, istənilən sənayedə istifadə imkanıdır.
Problemin effektiv həlli obyektin fəaliyyətinin xüsusiyyətlərinin təhlilinə, ən həssas zonaların və potensial təhdidlərin müəyyənləşdirilməsinə, mümkün cinayət ssenarilərinin tərtib edilməsinə və onların qarşısının alınması üçün tədbirlərin hazırlanmasına əsaslanan sistemli bir yanaşma tələb edir. Bütün təhlükəsizlik tələblərinə maksimum cavab verən və yüksək keyfiyyətli hadisə monitorinqini təmin edən video nəzarət həlli və avadanlıq təchizatçısının seçimi əsas əhəmiyyət kəsb edir.

Реализованный проект в "ASB Bank"
Видеонаблюдение в банке это ключевая система безопасности любого банка. Система видеонаблюдения необходимо дляобеспечения общей безопасности финансового учреждения, своевременного предупреждения ипресечения противоправных действий, каксо стороны посетителей, так и со стороны персонала банка, контроля технологических процессов, сбора видеоматериалов для оптимизацииработы персонала, а также для расследования происшествий и нештатных ситуаций.
ASB банк выбрал компанию "Telcon LLC" для решения проектной задачи.
Проектирование современной комплексной системы видеонаблюдения.
Обеспечение высококачественного мониторинга в режиме реального времени и надежности хранения архива данных.
Установка системы контроля и управления доступом.
При реализации данного проекта было выбрано оборудование Dahua Technology.
Преимуществом комплексного решения Dahua Technology является его универсальность, возможность применения в любой отрасли.
Эффективное решение задачи требует системного подхода, основанного на анализе особенностей функционирования объекта, выявления наиболее уязвимых зон и потенциальных угроз, составления возможных сценариев криминальных действий и выработке мер для их предупреждения. Ключевое значение приобретает выбор поставщика решения и оборудования для видеонаблюдения, которое максимально удовлетворяет всем требованиям безопасности и обеспечивает высокое качество мониторинга событий.
Проект был реализован профессионально и в срок, благодаря слаженной работе специалистов Telcon LLC. В реализации данного проекта принимали участие: Тахир Рахимов, Физули Гасанов, Исмаил Алиев и Олег Арбузов.