Qəbələ-Oğuz meşə massivində həyata keçirilən layihə
Qanunsuz meşələrin qırılması və digər qanunsuz fəaliyyətlərin qarşısının alınması məqsədilə Qəbələ-Oğuz meşə massivində videomüşahidə sisteminin quraşdırılması layihəsi hazırlanıb. Bu layihənin həyata keçirilməsi üçün Azərbaycanın ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi Telcon MMC şirkətini seçib. Bu layihədə 250 metr baxış radiusu ilə 2 mp, 45x Zoom, "gecə və gündüz" texnologiyası ilə PTZ təhlükəsizlik kamerası və 16 metrlik dirək quraşdırılmışdır. Fasiləsiz enerji təchizatı üçün günəş paneli quraşdırılıb.
- Müasir inteqrasiya olunmuş video nəzarət sisteminin layihələndirilməsi.
- Real vaxt rejimində yüksək keyfiyyətli monitorinqin və məlumat Arxivinin saxlanmasının etibarlılığının təmin edilməsi.

Реализованный проект в лесном массиве Габала-Огуз
Для предотвращения незаконной вырубки лесов и прочей незаконной деятельности, был разработан проект по установке системы видеонаблюдения на лесном массиве Габала-Огуз. Для реализации данного проекта Министерство Экологии и природных ресурсов Азербайджана выбрало компанию Telcon LLC. Была установлена 16 метровая мачта с камерой видеонаблюдения PTZ, 2 мп, 45X Zoom, с технологией “день и ночь”, с радиусом обзора 250 метров. Для бесперебойного питания, была установлена солнечная панель.
Проектирование современной комплексной системы видеонаблюдения.
Обеспечение высококачественного мониторинга в режиме реального времени и надёжности хранения архива данных.