Daşaltı kəndində həyata keçirilən layihə
Daşaltı kəndi Azərbaycan Respublikasının Şuşa rayonunda yerləşir. Su hövzəsini izləmək və ərazidə sel aktivliyini vaxtında müəyyənləşdirmək üçün fasiləsiz enerji təchizatı ilə video nəzarət sisteminin quraşdırılması üçün bir layihə hazırlanmışdır.
Bu layihənin həyata keçirilməsi üçün Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi Telcon LLC şirkətini seçmişdir.
Layihə 2 mp, 25xzoom, "gecə və gündüz" texnologiyası ilə PTZ kamera və 200 metr baxış radiusu ilə bir mast quraşdırılması ilə həyata keçirildi. Fasiləsiz enerji təchizatı günəş panelləri vasitəsilə həyata keçirilir.

Реализованный проект в селе Дашалты
Село Дашалты находится в Шушинском районе Азербайджанской Республики. Для мониторинга водяного бассейна и своевременного определения селевой активности в данной местности, был разработан проект по установке системы видеонаблюдения с бесперебойным источником питания. Для реализации данного проекта, Министерство Экологии и природных ресурсов Азербайджана выбрало компанию Telcon LLC.
Проект был реализован установкой мачты с камерой PTZ, 2 мп, 25X Zoom, с технологией "день и ночь", с радиусом обзора 200 метров. Бесперебойное питание осуществляется с помощью солнечных панелей.
•  Бесперебойное питание.
Проект был реализован профессионально и в срок, благодаря слаженной работе специалистов Telcon LLC. В реализации данного проекта принимали участие: Тахир РахимовФизули Гасанов и Исмаил Алиев.