Azərbaycan Respublikasının Dövlət Miqrasiya Xidmətində həyata keçirilən layihə.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Miqrasiya Xidməti Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 19 mart 2007-ci il tarixli 560 saylı "Azərbaycan Respublikası Dövlət Miqrasiya Xidmətinin yaradılması haqqında"Fərmanı ilə yaradılmışdır. Dövlət Miqrasiya Xidməti miqrasiya sahəsində dövlət siyasətini, miqrasiya proseslərinin idarə edilməsi və tənzimlənməsi sahəsində Azərbaycan Respublikasının qanunvericiliyi ilə müəyyən edilmiş səlahiyyətləri həyata keçirən hüquq-mühafizə orqanı statusuna malik mərkəzi icra hakimiyyəti orqanıdır.
Azərbaycan Respublikası Dövlət Miqrasiya Xidməti layihə tapşırığını yerinə yetirmək üçün "Telcon LLC" şirkətini seçib.
Dahua Technology kompleks həllinin üstünlüyü onun universallığı, istənilən sənayedə istifadə imkanıdır.
Problemin effektiv həlli obyektin fəaliyyətinin xüsusiyyətlərinin təhlilinə, ən həssas zonaların və potensial təhdidlərin müəyyənləşdirilməsinə, mümkün cinayət ssenarilərinin tərtib edilməsinə və onların qarşısının alınması üçün tədbirlərin hazırlanmasına əsaslanan sistemli bir yanaşma tələb edir. Bütün təhlükəsizlik tələblərinə maksimum cavab verən və yüksək keyfiyyətli hadisə monitorinqini təmin edən video nəzarət həlli və avadanlıq təchizatçısının seçimi əsas əhəmiyyət kəsb edir.
Dövlət Miqrasiya Xidməti öz obyektini təchiz etmək üçün Dahua Technology avadanlıqlarını seçdi.
- Müasir inteqrasiya olunmuş video nəzarət sisteminin dizaynı.
- Real vaxt rejimində yüksək keyfiyyətli monitorinqin və məlumat arxivinin saxlanmasının etibarlılığının təmin edilməsi.

Реализованный проект в государственной миграционной службе Азербайджанской Республики.
Государственная миграционная служба Азербайджанской Республики была создана Указом Президента Азербайджанской Республики от 19 марта 2007 года №560 «О создании Государственной Миграционной Службы Азербайджанской Республики». Государственная миграционная служба - центральный орган исполнительной власти со статусом правоохранительного органа, реализующий государственную политику в области миграции, полномочия, определенные законодательством Азербайджанской Республики в области управления и регулирования миграционных процессов.
Преимуществом комплексного решения Dahua Technology является его универсальность, возможность применения в любой отрасли.
Эффективное решение задачи требует системного подхода, основанного на анализе особенностей функционирования объекта, выявления наиболее уязвимых зон и потенциальных угроз, составления возможных сценариев криминальных действий и выработке мер для их предупреждения. Ключевое значение приобретает выбор поставщика решения и оборудования для видеонаблюдения, которое максимально удовлетворяет всем требованиям безопасности и обеспечивает высокое качество мониторинга событий.
Государственная миграционная служба выбрала оборудование Dahua Technology для оснащения своего объекта.
Проект был реализован профессионально и в срок, благодаря слаженной работе специалистов Telcon LLC. В реализации данного проекта принимали участие: Тахир РахимовФизули Гасанов и Исмаил Алиев.