"Qaradağ Günəş Elektrik Stansiyası" nın ərazisində həyata keçirilən layihə
Martın 15-də Gülüstan sarayında Əmirliyin "Masdar"şirkəti tərəfindən Azərbaycanda inşa ediləcək 230 MVt gücündə Qaradağ günəş elektrik stansiyasının birinci daşının qoyulması mərasimi keçirilib. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev mərasimdə iştirak etmişdir.
Tədbirdə çıxış edən dövlətimizin başçısı bu gün ölkəmizin enerji sahəsində çox əlamətdar bir gün olduğunu qeyd etdi. "Bu gün Qaradağ günəş elektrik stansiyasının təməli qoyulub. Bu münasibətlə Sizi və bütün Azərbaycan xalqını ürəkdən təbrik etmək istəyirəm. Bu, həqiqətən çox mühüm hadisədir, 230 meqavat gücündə olan bu elektrik stansiyası ölkəmizdə artan enerji tələbatını ödəyəcək və eyni zamanda, ixrac imkanlarımızı genişləndirəcək".
Perimetri izləmək və iş prosesinə nəzarət etmək üçün fasiləsiz enerji təchizatı ilə video nəzarət sisteminin quraşdırılması üçün bir layihə hazırlanmışdır, hər hansı bir səhv etməmək üçün həm satın alma, həm də bütün sistemin quraşdırılması üçün mütəxəssislərlə əlaqə saxlamağa dəyər.
"Masdar" şirkəti bu layihə tapşırığını həyata keçirmək üçün "Telcon LLC" şirkətini və "Dahua Technology" avadanlığını seçib.
Layihə sabit fokus uzunluğu olan 2mp Bullet WizSense Network kamerası olan bir mast quraşdırılması ilə həyata keçirildi. Fasiləsiz enerji təchizatı monokristal günəş panelləri vasitəsilə həyata keçirilir.
Müasir inteqrasiya olunmuş video nəzarət sisteminin layihələndirilməsi.
Fasiləsiz güc.
Layihə Telcon LLC mütəxəssislərinin əlaqələndirilmiş işi sayəsində peşəkar və vaxtında həyata keçirildi. Bu layihənin həyata keçirilməsində günəş enerjisi avadanlığı üzrə mütəxəssis Tahir Rəhimov və "Dahua" komandası iştirak edib.

Реализованный проект на территории "Гарадагской солнечной электростанции"
15 марта во Дворце Гюлистан состоялась церемония закладки первого камня Гарадагской солнечной электростанции мощностью 230 МВт, которая будет построена в Азербайджане эмиратской компанией "Masdar". В церемонии принял участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев.
Выступая на мероприятии, глава государства отметил, что сегодня очень знаменательный день в энергетической сфере нашей страны. “Сегодня заложен фундамент Гарадагской солнечной электростанции. В связи с этим хочу от всего сердца поздравить вас и весь азербайджанский народ. Это действительно очень важное событие, эта электростанция мощностью 230 мегаватт удовлетворит растущий спрос на энергию в нашей стране и в то же время расширит наши экспортные возможности”.
Для наблюдением за периметром и контроля процессом работы, был разработан проект по установке системы видеонаблюдения с бесперебойным источником питания, чтобы не допустить любых ошибок, стоит обращаться к специалистам как за покупкой, так и по поводу установки всей системы.
Компания "Masdar" выбрала компанию "Telcon LLC" и оборудование “Dahua Technology” для реализации данной проектной задачи.
Проект был реализован установкой мачты с камерой 2мп Bullet WizSense Network с фиксированным фокусным расстоянием. Бесперебойное питание осуществляется с помощью монокристаллических солнечных панелей.
- Проектирование современной комплексной системы видеонаблюдения.
- Обеспечение высококачественного мониторинга в режиме реального времени и надежности хранения архива данных.
- Бесперебойное питание.
Проект был реализован профессионально и в срок, благодаря слаженной работе специалистов Telcon LLC. В реализации данного проекта принимали участие: специалист по оборудованию солнечной энергии Тахир Рахимов и команда “Dahua”.